Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Kępiński: zbierają haki na posłów
- Twój Ruch zbiera haki na polityków - uważa opolski poseł SLD Adam Kępiński. Dziennik "Rzeczpospolita" opisuje, jak doszło do upublicznienia zdjęcia Kępińskiego leżącego na podłodze w hotelowej łazience.

30 kwietnia 2014 14:00

Adam KępińskiPoseł SLD poprosił marszałek sejmu Ewę Kopacz, aby wystąpiła do Agencji Bezpieczeństwo Wewnętrznego o rozpoznanie i wykrycie "przestępstwa godzącego w porządek konstytucyjny państwa".

- Twój Ruch zbiera niewygodne materiały na posłów, aby ich potem kompromitować - mówi Adam Kępiński. - Ruch Palikota przerodził się w swoich metodach działania w zorganizowaną grupę przestępczą. Polega to na zbieraniu niewygodnych informacji, zdjęć i innych materiałów, które mogą w negatywnym świetle postawić posłów - opowiada. -  Ktoś to zleca, ktoś tym zarządza, ktoś później wyciąga w odpowiednim momencie - dodaje.

Dowodem na to ma być rozmowa na portalu społecznościowym, w której poseł Twojego Ruchu Maciej Wydrzyński radził Kępińskiemu, aby przygotował rodzinę na kompromitującą publikację, dodając, że "dostaną po kolei wszyscy".

- Jak wynika z konwersacji, po pierwsze była to zemsta polityczna za opuszczenie Ruchu Palikota. Po drugie, jeżeli mówi się o zleceniach, to musi być ich więcej i chyba dotyczy to także innych posłów, bo - jak kolega wyjaśnił - wtedy byłem jeszcze w Ruchu, więc pewnie nie było na mnie zlecenia - dodaje poseł SLD.

Jak powiedział "Rzeczpospolitej" poseł Wydrzyński, Adam Kępiński jest w jego oczach zdrajcą, a rozmowa na facebooku miała charakter koleżeński. - Dzieliłem się w niej zasłyszanymi plotkami i żartami, które trzeba traktować z przymrużeniem oka - powiedział autorowi artykułu.
Rzecznik partii odesłała nas do rzecznika klubu parlamentarnego, z którym nie udało nam się skontaktować. Ma wyłączony telefon.

Posłuchaj wypowiedzi naszego rozmówcy:

Adam Kępiński
Aneta Skomorowska

Tagi: Adam Kępiński, HAKI, Twój Ruch, Ruch Palikota, SLD, poseł, Maciej WydrzyńskiDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 30 kwietnia 2014 13:20

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 30 kwietnia 2014 13:24

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Akademia życia

Akademia życia

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu