Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Dwunarodowe dyplomy w nyskiej PWSZ
Ośmiu studentów Instytutu Architektury i Urbanistyki nyskiej PWSZ broniło dzisiaj (26.02) swojej pracy dyplomowej w dwóch językach: polskim i niemieckim. Wcześniej odbywali praktyki w partnerskiej Politechnice Brandenburskiej, co skutkuje otrzymaniem dyplomu ukończenia obu tych uczelni i perfekcyjną znajomością języka niemieckiego.

26 lutego 2014 18:00

Przed obroną podwójnego dyplomu

Program Double Diploma obie uczelnie realizują od kilku lat ale do tej pory takie egzaminy odbywały się wyłącznie  na Politechnice Brandenburskiej, Brandenburgische Technische  Universitat, z którą nyska PWSZ ma podpisaną umowę partnerską. W tym roku po raz pierwszy  studenci bronią swoich prac w tym dwujęzycznym systemie w Nysie. Efektem będą dwa dyplomy – polski i niemiecki, które otworzą im drogę do przyszłej pracy zawodowej, także za granicą.

Studentka Andrea Grohlich uważa, że taki podwójny dyplom przyda się jej zwłaszcza w Niemczech, gdyż będzie dodatkowo poparty świetną znajomością języka. Także niemieccy studenci Politechniki Brandenburskiej uzyskują dyplom ukończenia Instytutu Architektury i Urbanistyki nyskiej PWSZ. Przykładem Filip Bogalski, który mieszka w Niemczech i ma polskie korzenie. Ceni sobie kontakt z nyską uczelnią, bowiem zaowocował promesą  na dalszą naukę w Hiszpanii.

Dagmara Bojda z Biura Współpracy Zagranicznej PWSZ cieszy się z dużego zainteresowania studentów takim sposobem podnoszenia kwalifikacji.     

Tematem tym zajmowaliśmy się także w magazynie „Dzień w Opolu, dzień w regionie”:

 

  Dorota Kłonowska

Tagi: PWSZ, Instytut Architektury i Urbanistyki, dyplom dwunarodowy, rektor prof.Zofia WilimowskaDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 26 lutego 2014 13:24

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 27 lutego 2014 10:03

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu