Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Wspólny apel kandydatów
Kandydaci na prezydenta Kędzierzyna-Koźla - oprócz urzędującego prezydenta - wspólnie zaapelowali do mieszkańców miasta o udział w niedzielnych (16.11) wyborach samorządowych. "Musimy nadrobić stracony czas" - tak oceniają kończącą się kadencję.

13 listopada 2014 18:25

Dawid Rum, Artur Widłak, Sabina Nowosielska, Wojciech JagiełłoKandydatka Platformy Obywatelskiej Sabina Nowosielska informuje, że decyzja o wspólnym apelu została podjęta spontanicznie, podczas jednej z debat.

Urzędujący prezydent Tomasz Wantuła jako jedyny nie podpisał apelu.
 
- Redaktor zapytał, jak oceniamy czteroletnią kadencję prezydenta Wantuły. Po odpowiedzi każdego z nas stwierdziliśmy niemal naprędce, że zrobimy taki apel. Mamy przesłanie do wyborców: przyjdźcie na wybory, bo macie wpływ na decyzje o przyszłości miasta - tłumaczy Nowosielska.

Wojciech Jagiełło startujący z ramienia własnego komitetu dodaje, że kandydaci deklarują lepszą jakość rządzenia miastem, bez względu na ostateczne rozstrzygnięcia wyborów.

- Obojętnie, który z nas będzie prezydentem, obiecujemy, że każdy zdecydowanie poprawi jakość rządzenia. Ta obecna jest bardzo zła, a naszego miasta na to nie stać - uzasadnia.

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wiesław Fąfara uważa, że wspólna praca przyniesie lepsze efekty dla Kędzierzyna-Koźla.

- Mamy działać razem dla poprawy jakości funkcjonowania samorządu w Kędzierzynie-Koźlu. Mieliśmy bardzo dużo przykładów złej pracy i podsumowaliśmy to na poniedziałkowym spotkaniu - dodaje.

 - Tylko ci, którzy głosują, mają szansę zmiany Kędzierzyna-Koźla na lepsze - tak komentuje sprawę Artur Widłak z Komitetu Wyborczego Wyborców Jedność Artura Widłaka.

- Nie może być tak, że przez trzy lata dzieje się niewiele, a w czwartym roku robimy szybko, chaotycznie i niekoniecznie z sensem. Nie chciałbym, żeby Kędzierzyn-Koźle był pokazywany w telewizji jako miasto absurdu - wyjaśnia.

Grzegorz Peczkis z Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że apel jest dowodem dobrych intencji większości kandydatów.

- To bardzo dobrze obrazuje sytuację w mieście, gdzie znakomita większość jest zgodna co do celów i kierunków działania. To niestety nie współgra z polityką ostatnich czterech lat - zauważa.

Dawid Rum z Kongresu Nowej Prawicy potwierdza, że wysoka frekwencja jest ważniejsza niż personalne przepychanki między kandydatami.

Posłuchaj wypowiedzi:

Witold Wośtak


Tagi: Kędzierzyn-Koźle, Artur Widłak, Wojciech Jagiełło, Sabina Nowosielska, Dawid Rum, Grzegorz Peczkis, Wiesław Fąfara, Tomasz Wantuła, wybory samorządowe 2014Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 13 listopada 2014 18:21

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 13 listopada 2014 23:38

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 00:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Nasze Sprawy

Nasze Sprawy

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu