Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Odra wygrywa z Szombierkami i jest liderem III ligi

Odra Opole wygrała na własnym stadionie z Szombierkami Bytom 2:0 i obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli III ligi opolsko - sląskiej.

31 października 2014 22:02

Odra Opole - Szombierki Bytom - gol na 1:0Opolanie zaczęli z animuszem i raz po raz próbowali użądlić bramkarza Szombierek. Udało się w 11 minucie kiedy to przytomnie w polu karnym zachował się Krzysztof Gancarczyk i pokonał golkipera gości. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki chwilę później mogli prowadzić 2:0, ale świetną obroną popisał się bramkarz bytomian. Jego vis - a - vis, Filip Wichman także popisał się fantastyczną paradą kiedy to odbił strzał z najbliższej odległości w tylko sobie wiadomy sposób. Ręce składały się same do oklasków.
Kibice Odry upamiętnili legendy z Oleskiej 51Druga odsłona rozpoczęła się od ataków Szombierek, ale nasza obrona, poza kilkoma momentami, spisywała się bez zarzuty. Podobnie zresztą jak Wichman. W 72 minucie za faul na Adrianie Droszczaku czerwoną kartkę ujrzał piłkarz gości i Odra grała w przewadze, której przez 9 minut nie umiała wykorzystać. W 81 minucie akcja dwójki rezerwowych rozstrzygnęła losy tego pojedynku. Cudowne podanie Dawida Wolnego przyjął Mateusz Gancarczyk i zza pola karnego przymierzył idealnie. Bramkarz gości był wysunięty kilka metrów przed bramkę i piłka na nim wpadła do siatki. Wobec porażki Polonii Bytom ze Skrą Częstochowa 1:2 opolanie z dorobkiem 37 punktów (tyle co Polonia) są na pierwszym miejscu w tabeli.

Po meczu, podczas konferencji prasowej mecz podsumowali trenerzy Zbigniew Smółka oraz Krzysztof Górecko.