Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Kulinarne przysmaki w Opolu
Czy opolskich miłośników gotowania zobaczymy na szklanym ekranie podczas rywalizacji w kuchni? To się okaże po dzisiejszym castingu do jednego z popularniejszych programów kulinarnych.

22 czerwca 2014 14:51

Zobacz galerię zdjęć

Przed kamerą zasiadają zarówno ci, którzy na co dzień zajmują się zawodowo gotowaniem jak i ci, którzy swoimi specjałami raczą głównie członków rodziny.

- Do udziału w programie zachęcali uczestnicy pierwszej edycji zmagań kulinarnych w gorącej kuchni jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych Łukasz Kawaller i Paulina Sawicka.

- To co jest dla nie najważniejsze to, że podczas  programu uczyłam się cierpliwości – mówi Paulina. – Zdałam sobie sprawę, że potrafię walczyć z przeciwnościami i jestem silną osobowością – dodaje. Ważne było wsparcie całego zespołu podczas programu mimo całej tej rywalizacji – mówi uczestniczka programu.

- Emocja które są podczas programu są skrajne. Zdałem sobie sprawę jak wiele przeciwności jestem w stanie znieść – mówi Kawaller. Podczas programu nauczyliśmy się wielu technik wykorzystywanych w kuchni, których na co dzień nie ma możliwości poznać. Korzystaliśmy z doświadczenia ust Modesto Amaro – dodaje.

Casting jest atrakcją „żarłostacji” czyli pikniku kulinarnego przygotowanego przez opolskich blogerów.

Dziś dominują smaki wiosny czyli: chłodniki, dania z wykorzystaniem warzyw oraz rozmaite tarty. Można spróbować również ciast np. z porzeczką, czereśnią czy truskawką. Popularnością cieszą się dietetyczne hot-dogi z dodatkiem ziarna kakaowca.

Kulinarna fiesta odbywa się na tyłach Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Imprezie towarzyszą warsztaty kulinarne. A w tej chwili rozpoczyna się spotkanie z uczestnikami programu telewizyjnego, którzy nie raz usłyszeli krytykę w piekielnej kuchni z ust Modesto Amaro jego restauracja została oznaczona gwiazdką Michelin.

Piotr Wrona

Tagi: Żarłostacja, Opole, bloger, jedzenieŻarłostacja 2014

foto, film: Piotr Wrona

Drukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 22 czerwca 2014 14:51

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 22 czerwca 2014 16:07

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu