Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

SLD pyta, w którym kierunku zmierza Opolszczyzna
- Platforma Obywatelska zadłuża województwo, które wkrótce będzie bankrutem - krytykuje władze regionu poseł SLD Tomasz Garbowski. - Apelujemy do władz Opolszczyzny o odpowiedź na pytanie, w którym kierunku zmierza województwo - dodaje poseł Garbowski. Zapowiada, że chce usłyszeć tę odpowiedź na miesiąc przed głosowaniem nad absolutorium dla zarządu województwa.

27 maja 2013 16:29

Tomasz Garbowski i Adam Kępiński- Oczywiście można malować nowe scenariusze, można mówić o Specjalnej Strefie Demograficznej, o wydatkowaniu funduszy unijnych, ale to nie usprawiedliwia tego, że dzisiaj mamy ponad ustawowe zadłużenie, czyli ponad 60% - uważa Tomasz Garbowski.

Kondycję finansową regionu krytykuje również poseł SLD Adam Kępiński. - Za rządów PO województwo opolskie przekracza wszystkie ostrożnościowe bariery, w tym budżetowe i wydaje się, że politycznie staje przed ścianą. Mamy wielkie obawy co do tego, gdzie nas Platforma prowadzi. Gdzie ci włodarze są? Jaki mają plan? - pyta poseł Kępiński.

Rzecznik Platformy Obywatelskiej w regionie Daniel Palimąka przyznaje, że wskaźniki budżetowe "nie są tak dobre, jak można by sobie wymarzyć".

- Nie jest to efekt złej pracy zarządu województwa, ale przede wszystkim szacunków, które pozwalały tworzyć budżet województwa na 2012 rok. Po drugie - nikt nie mógł przewidzieć, że wpływy z CIT czy PIT będą na takim czy innym poziomie. Po trzecie, można nie inwestować i pilnować wskaźników, ale nie jest to dobre dla województwa - dodaje rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Aneta Skomorowska (oprac. JM)

Tagi: Daniel Palimąka, Adam Kępiński, Tomasz Garbowski, OpoleDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a: Justyna Maćkowiak

Data publikacji: 27 maja 2013 16:29

Ostatnio zmieniał: Justyna Maćkowiak

Data ostatniej zmiany: 27 maja 2013 16:29

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Opolska Rodzina

Opolska Rodzina

21:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu