Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Odsunie się remont wiaduktu na obwodnicy Opola
Nasypy pod najazdami na wiadukt w ciągu obwodnicy Opola zostaną naprawione nie w sierpniu, a na przełomie 2012 i 2013 roku. Przy okazji remontu wiaduktu nad ul. Górną, przypadkiem okazało się, że podbudowa najazdów jest w fatalnym stanie. Dyrektor MZD zapowiadał wtedy, że wyremontowany wiadukt będzie przejezdny w czerwcu, a po mistrzostwach Euro fragment obwodnicy znowu zostanie zamknięty z powodu prac przy podbudowach najazdów. – Postanowiliśmy jednak przesunąć termin kolejnego remontu – mówi Mirosław Pietrucha, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

12 maja 2012 11:54

Skrzyżowanie ulicy Sobieskiego i obwodnicy północnej w Opolu– Mamy na razie wstępną analizę stanu tego wiaduktu. Mając pieniądze, chcielibyśmy zamówić dokumentację techniczną, w której zostaną zaproponowane szczegółowe działania związane ze wzmocnieniem tego podłoża i chcielibyśmy rozpocząć prace. W zależności od środków, inwestycja zostałaby wykonana na przełomie 2012 i 2013 roku – dodaje Mirosław Pietrucha.

Na remont potrzeba 1,5 miliona zł. MZD stara się o pozyskanie tej kwoty z budżetu Opola. Muszą zgodzić się na to radni, którzy pochylą się oni nad problemem prawdopodobnie pod koniec maja.

– Planowane na koniec roku prace będą polegały na wzmocnieniu podbudowy najazdów – tłumaczy wicedyrektor Pietrucha. – Aktualnie nie można dać gwarancji długiej żywotności. Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której –  po ukończeniu w czerwcu tego roku inwestycji związanej z przebudową wiaduktu przy ul. Gminnej – za moment, lub w jakiejś perspektywie czasu pojawiłyby się pęknięcia na jezdniach dojazdowych. Nie chcielibyśmy, aby ktoś uznał, że coś zostało wykonane niewłaściwie albo oskarżył nas o brak odpowiedniego nadzoru.

Władze MZD zapewniają, że w tej chwili przejazd tym fragmentem obwodnicy jest bezpieczny i na razie nie ma konieczności ograniczania przepustowości jezdni.

Posłuchaj informacji:

Edytor: Marzena Śmierciak

Aneta Skomorowska (oprac. KK)

Tagi: wiadukt, Opole, obwodnica, Pietrucha, MZD, Miejski Zarząd Dróg w OpoluDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 12 maja 2012 11:24

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 12 maja 2012 12:33

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

01:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Sportowe Opolskie

Sportowe Opolskie

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu