Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

Burmistrz Brzegu o strategii rozwoju regionu: Megalomania
– Nowa strategia rozwoju regionu zabije nasze województwo – to słowa burmistrza Brzegu Wojciecha Huczyńskiego, który mocno krytykuje projekt strategii przygotowany przez opolski urząd marszałkowski i ekspertów. Burmistrz Brzegu zarzuca mu m.in. to, że w myśl założeń strategii wspierana jest tylko centralna część województwa, a w szczególności Opole i tworzona Aglomeracja Opolska.

12 listopada 2012 11:24

Wojciech Huczyński– To strategia nastawiona na Aglomerację Opolską kosztem reszty województwa. To strategia nie na rozwój, ale na zabicie województwa za parę lat. My sami ze sobą walczymy, a nie uwzględniamy czynników zewnętrznych – stwierdza Huczyński.

Burmistrz Brzegu dodaje, że w nowej strategii nie uwzględniono jakiejkolwiek współpracy z Wrocławiem czy Katowicami, co jego zdaniem jest ogromnym błędem. – Jest oparta na województwie istniejącym „samemu sobie”, jak Korea Północna. Bo nie ma żadnej wzmianki, że jest potężna aglomeracja wrocławska i potężna aglomeracja śląsko-gliwicka, która wpływa w końcu na to, co dzieje się w województwie opolskim – mówi Huczyński.

Burmistrz nie wierzy, że Aglomeracja Opolska będzie równoważyć oddziaływanie milionowej aglomeracji wrocławskiej i ponad 3-milionowej aglomeracji gliwicko- katowickiej. – Jesteśmy silni, my 400-tysięczna grupa wielkich Opolan, potrafimy zrównoważyć siłę tych dominantów, którzy są po drugiej stronie. Megalomania, próżność, nie wiem, jakaś chora rzecz dla mnie – ocenia Huczyński.

W tej sprawie Wojciech Huczyński napisał list otwarty i rozesłał go dziś (12.11) do wszystkich samorządów w naszym regionie. Korespondencja trafiła również do urzędów marszałkowskiego i wojewódzkiego.

Projekt strategii jest krytykowany nie tylko w Brzegu. Głosy niezadowolenia słychać w Prudniku, Nysie a także Namysłowie.

Posłuchaj wypowiedzi Wojciecha Huczyńskiego:


Przeczytaj także:

Samorządowcy krytykują strategię rozwoju regionu

W Namysłowie o planach rozwoju regionu

Prudnik: Konsultacje społeczne ws. strategii rozwoju regionu

Dyskusja o projekcie strategii dla regionu

Zgłoś swoje uwagi dotyczące kierunków rozwoju regionu

 

Maciej Stępień (oprac. WK)

Tagi: Brzeg, Strategia Rozwoju Województwa Opolskiego, województwo opolskie, Opole, Aglomeracja Opolska, Huczyński, Wrocław, Katowice, GliwiceDrukuj , Pobierz jako plik PDF

               

Informacje o artykule

Wprowadził/a:

Data publikacji: 12 listopada 2012 11:24

Ostatnio zmieniał:

Data ostatniej zmiany: 12 listopada 2012 12:38

Przeczytaj treść ponownie

Na antenie

Radio Opole do świtu

Radio Opole do świtu

00:00 - 06:00Na dzień dobry

Na dzień dobry

06:00 - 09:00Loża Radiowa

Loża Radiowa

12:00 - 15:00Rynek

Rynek

15:00 - 17:00Rewiry Kultury

Rewiry Kultury

17:00 - 20:00Tak było naprawdę

Tak było naprawdę

20:00 - 22:00Studio Reportażu

Studio Reportażu

22:00 - 00:00Pogoda Opole z serwisu