Przejdź do treści

Zobacz wiadomości z poprzednich miesięcy:
styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, paźdz, listopad, grudzień.

ZAKSA wygrała z Resovią Rzeszów 3:1! Zdjęcia!

Po bardzo dobrym spotkaniu kędzierzyńska ZAKSA pokonała w drugim meczu półfinału mistrzostw Polski Resovię Rzeszów 3:1 i wyrównała stan rywalizacji na 1:1. W czwartkowym (05.04) spotkaniu nie zabrakło determinacji i serca do walki drużyny z Kędzierzyna, która – pomimo przegranej pierwszej partii 24:26 – z minuty na minutę zyskiwała przewagę. Trzy kolejne partie 25:23, 25:20 i 25:20 dla ZAKSY i wygrana stała się faktem.

05 kwietnia 2012 20:39

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Resovia Rzeszów– Wiedzieliśmy, że gospodarze postawią wysokie warunki, ale sami nie przewidywaliśmy, że popełnimy tyle błędów – przyznał Oleg Achrem, kapitan Resovii.

- Przestrzegałem, że to będą dwa różne mecze i możemy nagle zagubić atuty ze środy - przypominał trener gości Andrzej Kowal.

- Na szczęście poprawiliśmy wszystkie elementy, które nie funkcjonowały dzień wcześniej i to wystarczyło, żeby wygrać - komentował Krzysztof Stelmach, trener ZAKSY.

Paweł Zagumny, kapitan ZAKSY jeszcze raz zwrócił uwagę na przerwę, która wybiła zespół z rytmu meczowego.

Dwa kolejne spotkania odbędą się w Rzeszowie już w najbliższy wtorek (10.04) i środę (11.04). Do finału awansuje zespół, który pokona rywala trzy razy. Jednak na razie jest 1:1.